Trening EMS – czy warto?

 In Trening EMS

Pomimo, że trening EMS już jakiś czas funkcjonuje na światowym rynku, nadal znajdziemy w Polsce wiele osób, które nie znają tego pojęcia lub słyszały na ten temat informacje, które niekoniecznie zgodne są z prawdą. Czy warto wybrać tę formę treningu? Ile to kosztuje? Czy faktycznie trening EMS jest taki skuteczny? Na wszystkie te pytania postaramy się odpowiedzieć w naszym artykule!

Czym jest trening EMS?

Trening EMS, czyli inaczej Electrical Muscle Simulation to najczęściej znane wszystkim dobrze ćwiczenia, które wykonywane są z użyciem najnowocześniejszej technologii elektrostymulacji mięśniowej. Nie będziemy w tym momencie opisywać dokładnie na czym polega i czym jest trening EMS, ponieważ przeczytać to można na naszej wcześniej stworzonej stronie, która dokładnie to opisuje. Wystarczy kliknąć w to zdanie.

Trening EMS – cena?

Z konkretów zacznijmy więc od najczęściej pojawiającego się pytania, jakim jest cena takiego treningu. Pomimo tego, że taką informację również można znaleźć na naszej stronie to chcieli byśmy na chwilę zatrzymać się przy tym punkcie. Wiele osób nie wie bowiem co składa się na taką cenę.

Przede wszystkim do każdego treningu niezbędny jest trener personalny. To jego wiedza i doświadczenie, jak również znajomość sprzętu pozwoli każdemu w 100% wykorzystać potencjał tej nowoczesnej technologii. Po drugie wspomniana już technologia. Pomimo że trening EMS powoli zostawia ślad w świadomości coraz większej grupy osób, to nadal jest to nowa, innowacyjna metoda, a co za tym idzie sprzęt używany do tego typu treningu musi zostać wykonany z największą możliwą precyzją. W Treningu Pod Napięciem używamy jedynie najlepszej jakości sprzętu od AQ8 Systems. To właśnie to specyficzne zapotrzebowanie również wpływa na cenę treningu EMS.

Czy faktycznie trening EMS jest skuteczny?

Mówi się, że 20-minutowy trening EMS zastępuje godzinny klasyczny trening na siłowni. Niektórzy podają również, że może on zastępować nawet 3-godzinny klasyczny trening. Na temat skuteczności EMS powstał szereg badań. Jedno z nich opisywaliśmy już na naszym blogu. Z tym materiałem zapoznać się można klikając w to zdanie.

Czy warto?

Cóż – na to pytanie generalnie każdy musi odpowiedzieć sobie samemu. Wiemy jednak, że ciężko jest ocenić daną metodę treningową tylko i wyłącznie czytając informacje w internecie, gdzie przecież praktycznie każdy napisać może dosłownie cokolwiek. W związku z tym wprowadziliśmy dla osób chcących sprawdzić na własnej skórze trening EMS pewne ułatwienie, jakim jest pierwszy całkowicie bezpłatny trening EMS w jednej z naszych lokalizacji. Dzięki temu każdy ma szansę spróbować i przekonać się o skuteczności treningu EMS i o wdzięku naszych trenerów 😊

Recommended Posts

Leave a Comment

0
Masz pytanie? Wyślij wiadomość